Job of the Week: Manager de operațiuni pentru forța de muncă, FIFA World Cup Qatar 2022 LLC

Suntem încântați să vă aducem detalii despre ultimul loc de muncă al săptămânii – alimentat de Global Sports – ceea ce este un vacant interesant pentru o operațiuni de forță de muncă Manager cu FIFA World Cup Qatar 2022 LLC.

Managerul operațiunilor forței de muncă este responsabil pentru punerea în aplicare și livrarea operațiunilor bazate pe locație pentru departamentul de forță de muncă; inclusiv gestionarea echipelor de operațiuni ale forței de muncă. Domeniul de aplicare va include păstrarea politicilor și procedurilor forței de muncă în diferite faze de planificare; Distanța și planificarea materialelor și lucrul cu o multitudine de FAS pentru a se asigura că serviciile forței de muncă sunt furnizate pe locul de desfășurare.

Responsabilități cheie:

Planificare

-Colaborați îndeaproape cu managerul de planificare a forței de muncă pentru a dezvolta și gestiona un proces integrat de gestionare a forței de muncă și pentru a oferi o planificare constantă a forței de muncă în proiecte și entități de livrare, asigurând resurse adecvate și optimizate pentru a furniza nivelurile de servicii convenite.

– Identificați tipurile de forță de muncă și definiți drepturile pentru fiecare tip;

– livrați și gestionați planurile funcționale și operaționale pentru toate aspectele programului de operare a forței de muncă;

– Responsabil pentru evoluția planului de proiectare și livrare a operațiunilor de site pentru forța de muncă;

– Domeniu de aplicare toate spațiile de funcționare fizică, suprapunerea, tehnologia și alte echipamente asociate cu livrarea forței de muncă la fața locului;

– Lucrați cu companii cheie de servicii, cum ar fi Catering și Carry, pentru a se asigura că serviciile forței de muncă sunt planificate și livrate;

– Construiți și mențineți relații puternice orientate către client cu toate domeniile funcționale și lucrați pentru actualizarea și confirmarea cerințelor detaliate ale site -ului pentru toate domeniile;

– dezvoltarea și coordonarea procesului de afaceri și a procedurilor pentru cerințele sistemului WKF pentru a sprijini operațiunile site -ului;

– Dezvoltarea Planului de livrare centrală a operațiunilor de muncă ca parte a Centrului de Operații și gestionați raportarea, atenuarea și gestionarea regulată a atitudinii, precum și planificarea de urgență pentru a rezolva problemele forței de muncă pentru timp;

– Planificați și evoluați bugetul forței de muncă în coordonare cu finanțele.

Ora turneului

-Contribuie la și la livrarea rolului operațiunilor de forță de muncă specifică și a operațiunii de instruire specifică și gestionează personalul și voluntarii la bord;

– Gestionați programarea pentru echipa de operațiuni pentru forța de muncă și susțineți echipa de servicii de forță de muncă în asigurarea programărilor de programare a termenelor în toate FA -urile;

– Colaborați, susțineți și motivați o echipă mare de personal plătit și voluntari care vor livra operațiuni de forță de muncă pe site;

-Colaborează cu echipa mai largă a forței de muncă, în mod zilnic, operațional.

Evenimente de testare:

Sprijinul și livrarea de conducere a operațiunilor forței de muncă pentru evenimente înainte de FIFA World Cup Qatar 2022 ™, în special: presupuneri de testare care se pot aplica FWC2022.

General:

Adaptați -vă la nevoile rolului conform evoluției Q22

Îndepliniți orice alte îndatoriri atribuite de supraveghetor direct legate sau relevante pentru job

Asigurați -vă că sunt livrate responsabilitățile alocate:

– la un înalt convențional de calitate și actualitate

– În totalitate, conformitatea cu politica de calitate Q22 și regulile și cerințele de securitate și securitate în conformitate cu orice standarde și obiective desemnate în sistemul de gestionare a performanței angajaților

Experienţă:

Minim 8 ani în domeniile forței de muncă pentru evenimente și gestionarea voluntarilor

Experiență în eveniment major în managementul forței de muncă, logistică, cu competență în planificarea operațională și experiența de livrare în evenimente sportive internaționale la scară largă

Experiența de a lucra în regiune și cunoașterea culturii locale este un bonus

Înțelegerea părților interesate ale guvernului extern așteptate să fie implicate în operațiuni este un atu major

Capacitate dovedită de a gestiona clienții și relațiile cu mai multe departamente

Pentru descrierea completă a postului și detalii despre modul de aplicare, faceți clic aici.

#Fifaworldcup #fwc2022 #qatar2022 #careers #jobsinsport #sportsjobs #sportsbiz

Locul de muncă al săptămânii vă este adus de Global Sports (GlobalsportsJobs), principala platformă de cariere de specialitate din lume pentru industria sportivă internațională.

Ediția „hibridă” din 2020 a ALSD International – evenimentul principal al Europei pentru Sectorul Premium Set & Sports Hospitality – se va concentra pe creșterea veniturilor prin noi construcții, renovări, extinderi de servicii și tehnologie și redeschiderea cu încredere. Evenimentul fizic-găzduit pe stadionul Anfield din Liverpool FC, 15-16 martie 2021-va fi pe deplin virtualizat, primind atât participanții personale, cât și cei de la distanță.

ALSD International 2020 va prezenta o conferință la nivel înalt (cu sesiuni difuzate), o sală de expoziții (fizică și virtuală), excursii din spatele scenei din Anfield, Goodison Park și M&S Bank Arena (fizic și virtual) și numeroase rețele de rețea Evenimente (fizice și virtuale), asigurând oportunități optimizate de a face cunoștințe, de a face rețea și de a face afaceri.

#ALSDInternational – Liderul Europei pentru premiunull